5 July 2012

Wat doet Point-One?

’Point-One is een vereniging van en voor hightechbedrijven en kennisinstellingen in Nederland‘, antwoordt Arjan Gelderblom. ’Het doel van de vereniging is het stimuleren van R&D-samenwerking om daarmee de basis van de Nederlandse hightech te versterken. We onderhouden contacten met innovatieorganisaties in binnen- en buitenland en vormen het communicatiekanaal tussen onze leden en overheden.‘

Welke markten bedienen jullie?

’Onze leden zijn actief in hightechmarkten als beveiliging, elektrische circuits en componenten, gezondheidszorg, halfgeleiders, printing, solar en verlichting. We ondersteunen hen onder meer bij het schrijven van roadmaps, het vinden van partners en het deelnemen in nationale en Europese samenwerkingsprogramma‘s. We zijn de interface voor overheid, kennisinstellingen en industrie.‘

Techwatch Books: ASML Architects

Waarom zitten jullie op de HTC?

’Omdat veel van onze leden in Zuidoost-Nederland zitten, is Eindhoven geografisch een logische locatie. De campus is dan weer een goede plek omdat er veel innovatieve bedrijven en andere netwerkorganisaties gevestigd zijn. Je legt er bovendien makkelijk informele contacten, er zijn goede voorzieningen voor bijeenkomsten en het is een fijne plek om te werken: hightech en groen.‘

Wat zijn de concrete voordelen?

’We hebben goede relaties kunnen opbouwen met organisaties die ook op de HTC zitten, zoals Artemisia, EIT ICT Labs, HTSP, Itea2 en het Mikrocentrum.‘